9 czerwca 2015

Targi wodne w Amsterdamie

W dniach 2/11 – 6/11 w Amsterdamie odbyły się ogólnoświatowe targi technologii wodnych Aquatech.

W trakcie targów przedstawiciele FPP Enviro uczestniczyli w warsztatach dotyczących błękitno-zielonej infrastruktury w sektorach: energetycznym, urbanistycznym oraz żywieniowym. W trakcie warsztatów występowali przedmówcy z całego świata oraz prowadzona była dyskusja na temat realizowanych działań w różnych krajach.

zdjęcie 1

Była to doskonała okazja do zaprezentowania koncepcji projektu RadomKlima opracowanej wspólnie z Partnerami. Więcej szczegółów o projekcie RadomKlima dostępne jest na stronie: http://klimat.fppenviro.pl/life-radomklima/

IMG_3130 IMG_3136

Projekt RadomKlima został przedstawiony na stoisku pawilonu duńskiego „Denmark knows water” w związku z planowanym wdrożeniem opracowywanego w ramach duńskiego programu Klimaspring rozwiązania BIOWATER.

Delegaci FPP uczestniczyli w Resilient Cities Leaders Forum gdzie swoje stanowiska prezentowali przedstawiciele samorządów takich miast jak np. San Fransisco.

zdjęcie 1a zdjęcie 5b

Wkrótce w spotkaniach takich będą uczestniczyć przedstawiciele Miasta Radom jako lidera w adaptacji do zmian klimatu w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.

Menu